I ove su godine pisanički volonteri uz pomoć zvonarice Magdalene Cvetko i velečasnog Mladena Benka uredili cvjetne gredice ispred Crkve Srca Isusova u Velikoj Pisanici.
Inače, izgradnja katoličke crkva «Srca Isusova» u Velikoj Pisanici započela je 1906. godine i to na temeljima stare kapelice iz 18 stoljeća. Gradnju je vodio kotarski inženjer Vilim Žugaj iz Bjelovara, a graditelj je bio Franjo Revelant, također iz Bjelovara. Crkva je dovršena nakon 3 godine, odnosno 1909 kada u nju kao župnik dolazi svećenik Mihovil Kedmenec. Crkva se nalazi u samom središtu mjesta, te je smještena u pravcu jug – sjever. Crkva ima poligonalno svetište, glavnu lađu, dvije pokrajnje lađe, te je od glavne lađe odijeljena sa tri zidana stupa nosača. Na sjevernoj strani nalazi se drveno pjevalište i zvonik ispred glavnog ulaza. Do zvonika se nalazi pomoćna kapelica.
Crkva je osvijetljena s tri prozora u svetištu i s četiri u svakoj pokrajnjoj lađi. Oslikani prozori u svetištu prikazuju srce Marijijno i Josipovo. Unutrašnjost crkve je presvođena svodovima, a pod popločen keramičkim pločicama. Crkvu je oslikao Ivan Drusany 1915. godine. U crkvi se nalaze 4 oltara, glavni oltar Presvetog srca Isusova smješten je u svetištu datira iz 1910. godine, a izradio ga je Franjo Šamalc iz St. Urlicha – Grodena u Tirol. Oltar Kraljice Svete Krunice u lijevoj pokrajnjoj lađi, a oltar Svetog Antuna u desnoj pokrajnjoj lađi. Oltar Sv. Tri Kralja nalazi se kraj trijumfalnog luka u srednjoj lađi – na lijevoj strani, sve ih je izradio Antun pavelić iz Buzja pri Kozjem u Štajerskoj. Lokalni stolari iz Velike Pisanice Ignacije Šmid i Pavao Štiks izradili su klupe i klecala.
Na zidovima s enalaze slike križnog puta, Sv. Nikole Tavelića, Alojzija Stepinca i Leopolda Mandića. Sav inventar u crkvi izgrađen je od drveta, potječe iz istog vremenskog razdoblja, a nosi tirolske stilske oznake. U crkvenoj lađi nalazi se krstionica i dvije ispovjedaonice. Na pjevalištu se nalaze pneumatske orgulje s deset glavnih i šest pomoćnih registar, nabavljene su 1909 godine od Antuna Molzera iz Kutne Hore u Republici Češkoj. Na zvoniku se nalazi originalni sat koji funkcionira, kao i tri zvona naručena kod majstora Bochler Et Co iz Kopfenberga u Austriji, od 406, 283 i 79 kilograma, a ugođena su na visinu tonova E, C i G.